Corsair LS350 Aurora RGB Light Strips - 350mm 3501010mm, black, magnetic mount, addressable V1202-V2-CAC-LS350-RGB-350
SKU: V1202-V2-CAC-LS350-RGB-350
  • Sale
Tax included. Taxes is included and shipping is free.
Corsair LS350 Aurora RGB Light Strips - 350mm – 350×10×10mm, black, magnetic mount, addressable LEDs, iCUE compatible, flexible
CORSAIR LS Aurora RGB Light Strips add ultra-bright, diffused ARGB lighting to your build, with easy magnetic attachment and a +5V ARGB motherboard connection.
Includes
•2x Diffused lighting strips with 40 RGB LEDs per strip
•Versatile and secure magnetic attachment
•Compatible with +5V ARGB motherboard header or 3-pin iCUE RGB controller
LENGTH
350mm
VIBRANT DIFFUSED LIGHTING
EASY ARGB MOTHERBOARD CONTROL
Plug into a +5V ARGB motherboard header on a compatible motherboard for fast control over your lighting with no extra hardware.
VERSATILE MAGNETIC ATTACHMENT
TECH SPECS
Product Length 350
Product Width 10
Product Height 10
Case Height 10
Case Length 350
Case Width 10
Color BLACK
PWM No
Case Size NA
Weight 0.112kg
Brand: Corsair
Manufacturer Part Number: CL-9011137-WW
Barcode: 840006687863
Warranty: 12 months
Weight: 0.112kg
Customer Reviews
Be the first to write a review
0%
(0)
0%
0%
0%
0%